Casus Telefon Dinleme

Casus Telefon Dinleme
Casus Telefon Dinleme

İletişimde etkin olarak kullanılan telefonların dinlenebildiği herkes tarafından bilinmektedir. Bu işlemin sadece polis ya da istihbarat tarafından yapılabildiği bilgisi ise doğru değildir. Geliştirilen casus yazılım ile normal insanlar da telefon dinlemesi yapabilir. Casus telefon dinleme adı verilen basit yöntem için dinleme yapılacak olan telefona ufak bir yazılımın yüklenmesi gerekiyor. Böylece bu telefonla yapılan bütün görüşmeler kayıt altına alınabilmektedir.

Daha önceki dönemlerde telefon dinlemesini profesyonel kişilerin gerekli teçhizatla yapabildiği bilinmektedir. Fakat teknolojinin insanlara sunmuş olduğu akıllı telefonlarla bu durum tamamen değişti. Çünkü akıllı telefonlar, yazılım yüklenebilen cihazlardır ve bu yazılımlar sayesinde telefon dinlemesi yapıldığı gibi istenilen her türlü bilgi de alınabilmektedir.

Casus Telefon Dinleme Nasıl Yapılır?

Telefon dinleme yapabilmek için gerekli olan ilk işlem casus yazılım edinmektir. Bu yazılım kurumsal firmalar tarafından satılmakta olup bunlardan uygun olan temin edilebilir. Casus telefon dinleme için bu yazılımın dinleme yapılacak olan telefona gizlice yüklenmesi gerekiyor. Yükleme işlemi sadece 3 dakika sürmektedir ve bundan dolayı en ufak boşlukta yüklenebilir.

Programın yüklenmesi ile birlikte panel ile telefon arasında bağlantı kurulmakta ve istenen bilgiler buradan çekilmeye başlanmaktadır. Bu işlem 7/24 otomatik olarak devam eder. Panel, telefon tarafından yapılan bütün görüşmeleri kaydeder ve daha sonra bunlar kullanıcı tarafından incelenerek silinir ya da uygun olanlar saklanmaya devam eder. Bundan dolayı da telefon konuşmalarının kaçırılması söz konusu olmaz.

Casus yazılım sayesinde dinleme dışında da bir takım işlemler yapılabilir. Telefonlar kapalı olsa dahi mikrofonları açılarak ortam dinlemesi, kamerası açılarak ortam izlemesi, GPS açılarak konum tespiti yapılabilir. Casus telefon dinleme işlemi bundan dolayı oldukça kapsamlıdır ve telefon üzerinde tam bir hakimiyet kurmaktadır.

Casus Telefon Dinleme Her Telefona Yapılabilir Mi?

Telefon dinleme işleminin yapılmasını telefonların markaları değil işletim sistemleri etkilemektedir. Bu işlemler sadece Android sisteme sahip telefonlar için geçerlidir. Bundan dolayı diğer işletim sistemlerine özellikle de IOS sistemine sahip olan telefonlarda bu yazılımlar çalışmamaktadır. Yazılım alırken bu durum dikkate alınmalı ve ona göre hareket edilmelidir.