Casus Telefon

Casus Telefon
Casus Telefon

Telefon takip programları, yüklendikleri telefonları casus telefon haline getirmekte ve bu telefonlardan bir takım bilgiler elde edinmektedir. Teknolojinin sunmuş olduğu hediyelerden birisi olan casus yazılım, insanların yakınlarının telefonlarını anlık olarak takip etmesine imkan vermektedir. Böylelikle insanlar sevgililerinin, çocuklarının ya da diğer sevdiklerinin gün içinde telefonda neler yaptıklarını öğrenebilmektedir.

Değişen dünya düzeni ile birlikte toplumların yapılarında bir takım dezenformasyonlar meydana geldi ve bu da risklerin ortaya çıkmasına neden oldu. Bu riskler sebebiyle aileler çocuklarının dışarıda nerede zaman geçirdiğini merak etmektedir. Bunun haricinde kendisini aldattığını düşünen eşlerinin telefonlarını takip etmek isteyen insanlar da bulunmaktadır. Bu ve benzer sorunların çözümü casus telefonlar tarafından sağlanmaktadır. Bu da güvenlik noktasında önemli bir kolaylık oluşturmaktadır.

Casus Telefon Nedir? Neler Yapar?

Casus yazılımın yüklü olduğu telefonlara casus telefon denilmektedir. Buradaki önemli olan unsurun yazılım olduğunun unutulmaması çok önemlidir. Yazılım sayesinde telefonlar bir casusa dönüşür ve tahmin edilenden çok daha fazlasını yaparlar. Bu anlamda casus telefonların, insanların beklentilerinin fazlasıyla karşıladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Casus telefonların tanımı genel olarak bu şekildedir.

  • Telefon takip programı yüklenen telefonların yapabileceklerinden bazıları şu şekildedir:
  • Telefonda yapılan bütün sesli görüşmeleri dinler ve kayıt altına alır. (Bu işlemi otomatik olarak 7/24 yapar)
  • Telefondaki mobil uygulamalar üzerinden yapılan sesli, görüntülü ve yazılı görüşmeleri izler ve kaydeder.
  • GPS özelliğini aktif ederek takip edilen kişinin tam konumu bildirir.
  • Telefon kapalı dahi olsa mikrofon ve hoparlörü kullanarak ortam dinlemesi yapar.
  • Telefonda bulunan galeriye erişim sağlar.
  • Telefonun ekranını canlı olarak izler ve bu sayede başta telefon kilidi olmak üzere girilen bütün şifrelerin öğrenilmesini sağlar.
  • Web geçmişini tarar.
  • Sosyal medya hesaplarına erişim sağlar.

Yukarıdaki işlemler, casus telefon kullanımının sağlayacağı faydaların bir kısmıdır ve bunlar bile başlı başına insanların beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Casus telefonlar, yazılım sayesinde bütün özelliklerini kullanarak bir takım bilgilerin elde edilmesini sağlamaktadır. Kamera bile uzaktan aktif hale getirilebilir. Böylece telefonun açısına bağlı olarak farklı görüntülerin elde edilmesi söz konusu olur.

Casus Telefon Güvenli Mi?

Telefon takip yazılımı sayesinde tam bir casusa dönüşen telefonların yapabildiklerinin çok fazla olması, insanların bu telefonların güvenli olup olmadığını öğrenmek istemesine neden olmaktadır. Casus telefon, lisanslı yazılımlara sahipse son derece güvenlidir ve hiçbir şüphe duymadan kullanılabilir. Fakat lisans yok ve satın alınan yer çok fazla güven vermemişse, aynı sözlerin söylenmesi çok zordur. Güvenlik problemi yaşamama adına casus telefonların kurumsal anlamda faaliyet gösteren firmalardan alınması çok doğru olacaktır.

Casus telefonların kodlamaları, bilgi akışının tek yönde olacağı şekildedir. Dolayısıyla da karşıdan gelen bilgiler gibi ters işlemin olması söz konusu değildir. Kullanıcılara ait bilgiler hedef telefona gitmez. Bundan kuşku duyanların da rahat olması gerekir.

Casus Telefon Fiyatları

Casus telefonların sağladıkları faydalar yukarıda yer almakta ve insanlar bu özelliklerden yararlanmak için casus telefon almak istemektedir. Bu telefonlar için ödenmesi gereken ücretler ciddi farklılık gösterir. Fiyat farklılığının temel nedeni ürünlerin özelliklerinin farklı olmasıdır. Ürün özellikleri arttıkça fiyatlar da yukarı doğru hareket eder.

Fiyatların değişkenlik göstermesinin bir başka nedeni ise bu telefonların lisanssız olarak da satılmasıdır. Bu tür telefonların fiyatları düşük olmasına karşın ciddi bir güvenlik riski oluşturduğu bilinmektedir. Çünkü yazılım lisanslı değildir ve kodlamanın nasıl çalışacağı, nereden bilgi alacağı ve nerelere göndereceği tespit edilemez. Böyle bir riske girmemek için lisanssız telefonlar alınmamalıdır.