Casus Yazılım Kurulumu

Casus Yazılım Kurulumu
Casus Yazılım Kurulumu

Casus yazılım insanların sevdiklerinin, mobil cihazlarını izlemesi ve bir takım olumsuzlukların engellenmesi amacıyla geliştirilmiştir. Bu yazılımların sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için düzgün bir şekilde kurulum yapılması çok önemlidir. Casus yazılım kurulumu, hemen her insanın yapabileceği kadar basittir. Yapmakta zorlanan insanlar için internette farklı videolar vardır ve bunlar izlenerek dahi kurulum yapılabilir.

Casus yazılım, adından da anlaşılacağı gibi telefonlar üzerinden bir takım bilgilerin gizli olarak alınmasını sağlayan programdır. Bundan dolayı, programın gizli olarak kurulması gerekiyor. Telefon sahibi, programın yüklendiğini fark ederse kesinlikle buna müsaade etmeyecek etse bile davranışlarını da buna göre gizleyecektir. Dolayısıyla da gizli kurulum önemli bir şarttır. Bütün bunlar ise yazılımın destek ekibi tarafından değil bizzat satın alan kişi tarafından yapılmasını adeta zorunlu hale getirmiştir.

Casus Yazılım Kurulumu Nasıl Yapılır?

Telefon takip yazılımı kurulumu yapmadan önce talimatların okunması gerekiyor. Daha sonra ise casus yazılım kurulumu talimatlara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Kurulum yaklaşık olarak 3 dakika sürmektedir.

Kurulumun tamamlanmasının hemen ardından panel ile yazılım kurulan telefon arasında bağlantı kurulmaya başlar. Panelin ara yüzü kullanılarak bir takım bilgiler girilir ve buna bağlı olarak da kısa bir süre içerisinde bilgi akışı başlar ve telefon tam bir takip altına alınır. Bilgi akışının başlaması için karşıdaki telefona bir bildirim gönderilmez ya da talep edilmez. Bundan dolayı da telefonu kullanan kişi bu bilgi akışından tamamen habersizdir.

Casus Yazılım Kurulumu ve Bilinmesi Gerekenler

Casus yazılım kurulumu ile ilgili detaylar yukarıda yer almaktadır. Bu konuyla bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı vardır ve o da söz konusu yazılımların sadece Android cihazlarda çalıştığıdır. Yani IOS ve diğer işletim sistemine sahip olan iPhone gibi telefonlara bu yazılımın kurulması mümkün değildir.

Yazılım kurulmadan önce lisansının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çünkü lisansız olan yazılımların ciddi güvenlik sorunu oluşturma ihtimali vardır ve bundan dolayı insanlar güvenliklerini risk altına sokmama adına bunlardan uzak durmalıdır. Aksi durumda ortaya tahmin edilenden daha kötü sonuçlar çıkabilir.