Facebook Takip

Facebook Takip
Facebook Takip

Son yıllarda insanların hayatlarına girmeye başlayan sosyal medya platformlarının en meşhurlarından birisi olan Facebook, insanlara yazılı ve sesli görüşme imkanı dahi vermektedir. İnsanlar arasındaki etkileşimin son derece yüksek olduğu bu platform doğru bir şekilde kullanılmadığı takdirde ciddi riskler içermektedir. Facebook takip işlemi yapılarak bu risklerden sevdiklerinizi koruyabilir ve onların güvenliklerinin tehdit altında olmasını engelleyebilirsiniz.

Telefonlara yüklenecek olan telefon dinleme yazılımları sayesinde telefonların kontrolleri tamamen ele geçirilmektedir. Bu sayede telefonlarda yüklü olan mobil uygulamalara da erişim sağlanmakta ve bunlardan birisi olan Facebook buradan takip edilebilmektedir.

Facebook Takip Ne İşe Yarar?

Telefon dinleme programı aracılığıyla yapılan Facebook takibi, bu uygulamadaki bütün bilgilere erişim sağlamaya yaramaktadır. Fakat bunun için yukarıda da belirtildiği gibi ilgili hedef telefona gizlice casus yazılım yüklenmesi gerekmektedir. Bu yazılımlar sadece Android cihazlarda çalışmaktadır ve kurulumu 3 dakika sürmektedir. Ayrıca programın manuel olarak yani el ile kurulması gerekiyor. Uzaktan SMS ya da arama yapılarak bu programların kurulması söz konusu değildir. Aksi yönde verilen bilgiler, genelde dolandırıcılar tarafından insanları kandırmak amacıyla verilmektedir.

Yazılımlar sayesinde yapılan Facebook takip, uygulamadaki her türlü veriye ulaşma imkanı vermektedir. Bunlar şu şekildedir:

  • Messenger üzerinden yapılan yazışmalar
  • Sesli görüşmeler
  • Arkadaş listesi
  • Yapılan paylaşımlar
  • Yorumlar ve beğeniler
  • Takip edilen gruplar ve sayfalar

Bu bilgiler sayesinde insanlar sevdiklerinin bu ortamda güvende olup olmadıklarını çok rahat bir şekilde anlayabilir.

Facebook Takip Yasal Mı?

Sosyal medya platformları iyi bir şekilde kullanıldığında oldukça yararlı olmasına karşın yanlış insanların peşinden gidildiğinde ciddi şekilde tehlikelidir. Dolayısıyla da insanlar sevdiklerinin zarar görmemesi için Facebook takip ile onları anlık olarak izler. Koruma amacıyla yapılan bu işlem tamamen yasaldır ve insanların sevdiklerini koruma istediğinin yasadışı olması düşünülemez.

Fakat telefon dinleme programları aracılığıyla yapılan bu işlem koruma değil de farklı bir amaçla yapılırsa yasal olan bu durum tartışmalı hale gelebilir. Dolayısıyla buradaki önemli olan mevzu, takibin hangi amaçla yapıldığı ve elde edilen bilgilerin nerede, nasıl kullanıldığıdır.