İnternet Geçmişi Öğrenme

İnternet Geçmişi Öğrenme
İnternet Geçmişi Öğrenme

Telefon dinleme yazılımları, telefonda bulunan internet tarayıcılarına da erişebilmektedir. Bu erişim sayesinde internet geçmişi öğrenme işlemi çok rahat bir şekilde yapılmakta ve o telefonu kullanan kişilerin girdikleri bütün internet siteleri tespit edilmektedir.

Akıllı telefonların en önemli özelliklerinden birisi, insanların internete erişimini sağlamalarıdır. Öyle ki bu erişim sayesinde bilgisayarların kullanımının ciddi şekilde azaldığını söylemek mümkündür. İnternet tarayıcıları, insanlara daha iyi hizmet verme adına bir takım kullanım bilgilerini saklarlar ve yapılacak işlemlerde bu bilgilerin tekrar kullanılması, işlemleri hızlandırır. İnternet geçmişi de bu amaçla saklanmaktadır. Saklanan bu geçmişe, casus yazılım aracılığıyla ulaşmak son derece basittir.

İnternet Geçmişi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Telefonlarda saklanan internet geçmişini öğrenme telefon dinleme yazılımları ile yapılmaktadır. Telefonlara yüklenen casus yazılım sayesinde internet geçmişi öğrenme işlemi panel yardımıyla uzaktan yapılabilir. Söz konusu yazılımların yüklü olduğu telefonların kontrolü tamamen ele geçirilmekte ve paneli kullanan kişiler telefonun istedikleri bölümüne giriş yapabilmektedir.

Casus yazılımlar sadece Android cihazlarda kullanılmaktadır. Diğer işletim sistemlerinde kullanılamayan bu yazılımların telefona manuel olarak el ile yüklenmesi gerekiyor. Uzaktan SMS ya da arama ile yükleme yapılması mümkün değildir ve bu yönde verilen bilgilere itibar edilmemesi gerekir. Genellikle dolandırıcılar insanları kandırmak amacıyla bu tür gerçek olmayan bilgiler vermektedir.

Yazılım kurulduktan sonra arka planda çalışmaya başlar ve panel yardımı ile internet tarayıcılarına erişim sağlanır. Bu aşamadan sonra ise istenilen bilgiler buradan alınabilir.

İnternet Geçmişi Öğrenme Programları Yasal Mı?

İnsanlar tarafından casus yazılımlar farklı amaçlar için kullanılabilir. İnternet geçmişi öğrenme de bunlardan birisidir ve bu işlemin hangi amaçla yapıldığı, yasal olup olmadığını direkt olarak etkilemektedir. Bu yazılımların geliştirilme amacı, insanların sevdiklerini kontrol etmesi ve onların tehlike olabilecek sitelerden uzak durmasını sağlamaktır. Bu amaçla kullanıldığında yasal değil demek mümkün değildir. İnsanların çocuklarını, eşlerini ve sevdiklerini korumasının yasadışı olması söz konusu değildir. Fakat bunların haricinde farklı illegal amaçlar için bu yazılımlar kullanılırsa bu defa yasal olmayacaktır. Bundan dolayı yasal olup olmaması tamamen kullanım amacına göre değişmektedir.