Telefon Dinleme Cihazı

Telefon Dinleme Cihazı
Telefon Dinleme Cihazı

Telefon dinlemelerinde kullanılan yazılımlar ve bunların kontrol edildiği cihazlar, telefon dinleme noktasında olumlu sonuçlar vermektedir. Telefon dinleme cihazı, hedef telefona yüklenen yazılım sayesinde başta sesli telefon görüşmesini dinlemek üzere bir takım işlemleri uzaktan yapabilme yeteneğine sahiptir.

Dinleme cihazlarının aktif olarak işlevini yerine getirebilmesi için dinlenmek istenen telefona casus yazılım yüklenmesi gerekiyor. Bu yazılımın yüklenme süresi yaklaşık 3 dakikadır ve sadece Android cihazlara kurulabilmektedir. IOS sistemleri olan yani iPhone ve Apple marka mobil cihazlara ise bu yazılımlar kurulamamaktadır. Bundan dolayı da söz konusu hususun dikkate alınması ve telefon dinleme sürecinin buna göre planlanması gerekiyor.

Telefon Dinleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Telefonların uzaktan dinlenmesi için geliştirilen telefon dinleme cihazı, hedef telefona casus yazılım yüklendikten sonra devreye girmektedir. Bu aşamadan sonra ise telefon takip süreci başlamaktadır. Özellikle sesli görüşmelerin dinlenilmesi ve istenmesi halinde kaydını etkin olarak yapabilme yeteneğine sahip olması son derece önemlidir.

Telefon dinlemek için kullanılan cihazların en önemli özelliklerinden birisi, panel yardımıyla telefonun kontrolünün tamamen ele geçirilmesidir. Fakat bunun hiçbir şekilde telefon sahibi tarafından anlanmaması çok daha önemlidir. Casus yazılım kurulduktan sonra bu yazılımın telefonda olduğunu ve yüklendiğini gösteren ufak belirtiler dahi bulunmamaktadır.

Casus yazılım sayesinde telefonun GPS özelliği aktif hale getirilebilmektedir. Bu özellik sayesinde telefonu dinlenen kişinin anlık olarak konumu da tespit edilmektedir. Bunun haricinde kiminle birlikte olduğunu öğrenmek dahi mümkündür. Bunun için telefonun mikrofonunun aktif hale getirilerek ortam dinlenmesinin yapılması gerekiyor. Gelen seslerden etrafta kimlerin olduğu çok rahat bir şekilde tahmin edilebilir.

Telefon dinleme cihazı başta Whatsapp olmak üzere bütün mesajlaşma uygulamalarına erişim sağlamakta ve bunların tamamı istenmesi halinde okunmaktadır. Ayrıca telefonun ekranı canlı olarak izlenebilmektedir. Bütün bunlar ne kadar işlevsel bir cihaz olduğunu göstermesi açısından önemlidir.

Telefon Dinleme Cihazı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bu cihazların kullanımı için yüklenen yazılımlar formattan sonra silinmektedir. Böyle bir durum olduğundan cihaz devre dışı kalacaktır. Casus yazılım uzaktan yüklenememektedir. Bu tür iddiası olan dolandırıcılara da dikkat edilmesi gerekiyor.