Telefon Dinleme Cihazları

Telefon Dinleme Cihazları
Telefon Dinleme Cihazları

İnsanlar arasındaki iletişim kanalları her geçen gün biraz daha artıyor. Daha önce sadece telefonlardan sesli olarak sağlanan iletişim şimdilerde ise SMS ve mobil uygulamalar gibi çok farklı seçeneklerden sağlanmaktadır. Telefon dinleme cihazları da buna bağlı olarak gelişmektedir. Casus yazılım ile birlikte aktif hale geçen bu cihazlar, insanların sadece sesli görüşmelerini değil, bütün iletişim kanallarını yakın takibe almaktadır.

Casus yazılım, dinlenmek istenen telefona yüklenmesi gereken yazılıma ya da programa verilen isimdir. Bu yazılımların telefona direkt olarak yüklenmesi gerekmektedir. Bundan dolayı uzaktan arama ya da SMS ile yüklenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Erişilebilen telefonlara yüklenilen casus yazılım sayesinde sadece çocuklar, anne, baba ve sevdiklerinizin telefonlarını gizli olarak takip edebilirsiniz. Böylece onların her zaman güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Bu cihazlar 7/24 aktiftir ve istenilmesi halinde telefon aracılığı ile her türlü bilgiyi çok rahat bir şekilde verebilir.

Telefon Dinleme Cihazları Güvenli Mi?

İnsanların sevdiklerinin güvenliklerini sağlamak amacıyla aldıkları telefon dinleme cihazları, telefonların kontrolünü tamamen ele geçirmektedir. Bundan dolayı da insanlar bu cihazların ne kadar güvenli olduğunu merak etmektedir.

Cihazların güvenliği, tamamen satın alınan yer ile ilgilidir. Söz konusu cihazların kurumsal firmalar yerine adı sanı duyulmamış yerlerden alınması, bir takım güvenlik sorunlarının meydana gelmesine neden olacaktır. Bu cihazların aktif hale gelmesi için kullanılan casus yazılımlara uzaktan erişim sağlandığı için güvenilir olmayan yerlerden bu ürünlerin satın alınmaması gerekiyor.

Ürünlerin tanıtımları yapılırken söylenen uzaktan casus yazılım yükleme imkanı ve buna benzer gerçek olmayan özellikler, güvensiz olan kişileri ifşa etmektedir. Bu tür yerlerden cihaz satın alma girişimi, genellikle dolandırılmakla neticelenmektedir.

Telefon Dinleme Cihazları Ne Kadar?

Telefonların tamamen kontrol edilmesine imkan veren telefon dinleme cihazları fiyatları hakkında net bir rakam verilmesi doğru olmayacaktır. Bu ürünlerin farklı türleri bulunmaktadır ve buna bağlı olarak fiyatların farklılık gösterdiği bilinmektedir. Çok düşük ücretlere bu cihazları satmaya çalışan kişiler bulunmaktadır. Fakat bu kişilerin temel hedefi dolandırıcılıktır. Çünkü bu cihazların çok düşük fiyatlara satışı mümkün değildir.