Telefon Dinleme Programı

Telefon Dinleme Programı
Telefon Dinleme Programı

Gelişen teknolojiyle birlikte akıllı telefonların daha fazla kullanıldığı bir gerçektir. Bu cihazların üzerine kurulacak olan telefon dinleme programı sayesinde, telefonlar çok rahat bir şekilde dinlenebilmektedir. İnsanlar farklı nedenlerden dolayı başkalarını dinleme ihtiyacı hissederler. Bazen çocuklarının bazen yaşlı ebeveynlerinin güvenliğini sağlamak için bazen ise farklı nedenlerden dolayı bu tip programlar kullanabilirler.

Telefon dinleme işlemi için geliştirilen yazılımlar sadece Android sisteme sahip telefonlara yüklenebilmektedir. Eğer iPhone kullanan birisini dinlemek istiyorsanız bu programın IOS telefonlara yüklenemeyeceğini bilmeniz gerekiyor.

Kurulumu son derece basit olan telefon dinleme programına aynı zamanda casus yazılım da denilmektedir. Bu yazılımın telefona kurulması için yaklaşık 3 dakikaya ihtiyaç vardır. Bu kadar kısa sürede yüklenmesi, büyük bir avantajdır. Yükleme işlemi yapıldıktan sonra ise telefon dinleme programı ile ilgili herhangi bir ikon vs. oluşmamaktadır. Böylece programın yüklendiğini sadece yükleyen kişi bilmektedir.

Telefon Dinleme Programı ile Neler Yapılabilir?

Android cihazlara kurulan telefon dinleme yazılımı, öncelikle yüklü olduğu telefondaki bütün sesli görüşmeleri dinlemeye yaramaktadır. Bu yazılımın ilk görevi bu olmasına karşın farklı özellikleri olduğunun belirtilmesi gerekiyor.

Telefona yüklenen casus yazılım, telefonun uzaktan kontrol edilmesine imkan vermektedir. Bu sayede telefon elinizdeymiş gibi istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Yapabileceğiniz işlemlerden bazıları şu şekildedir:

  • Telefonda yer alan bütün uygulamalara erişim sağlayabilir ve buradaki özel mesajları okuyabilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarının şifrelerine dahi erişebilirsiniz.
  • Telefon dinleme programı sayesinde GPS özelliğini aktif hale getirmek suretiyle telefonun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Yapılan sesli görüşmeleri kaydedebilirsiniz.
  • Telefonun mikrofonunu aktif hale getirerek ortam dinlemesi dahi yapabilirsiniz.

Bu imkanlardan ortam dinlemesi, çok önemli bilgilerin elde edinilmesini sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse telefon dinleme programı yüklü olan çocuğunuzun kimlerle görüştüğünü, hangi ortamlara girdiğini ve buralarda ne yaptığını rahatlıkla öğrenebilir ve çocuğunuza fark ettirmeden sürekli onu izleyebilirsiniz.

Ortam dinlemesi yapılabildiği gibi ortam izlemesi de yapılabilmektedir. Bunun için telefon dinleme programı sayesinde kameranın aktif edilmesi yeterlidir. Böylece kameranın açısına bağlı olarak telefonun bulunduğu ortamdaki görüntülere anlık olarak erişim sağlanacaktır.

Telefon Dinleme Programı ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bu yazılımın telefona uzaktan yüklenmesi mümkün olmadığı için erişim sağlayacağınız telefonlara yüklemeniz mümkündür. SMS ya da aramayla yüklenebileceği tarzında iddialar bulunmaktadır fakat bunlar kesinlikle doğru değildir. Yükleme işlemi son derece basittir ve ortalama 3 dakika sürmektedir. Ayrıca kurulum ile ilgili videolar da bulunmaktadır ve bunları izleyerek de kurulumun nasıl yapıldığını çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bu program farklı amaçlarla kullanılabilmektedir fakat yasadışı olarak kullanılması tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Sevdiklerinizi uzaktan takip etmek ve güvenliklerini sağlamak için geliştirilen bir program olduğunu unutmayın. Bunun dışında şirketlerdeki saha elemanlarının işlerini tam olarak yerine getirip getirmediklerini kontrol için de kullanılabilir.