Telefon Dinleme Yazılımı

Telefon Dinleme Yazılımı
Telefon Dinleme Yazılımı

Akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar insanların hayatlarında önemli yer edinmiş durumdadır. Bu uygulamalar gibi yüklenen telefon dinleme yazılımı, telefonların uzaktan dinlenilmesini mümkün hale getirmektedir. Bu yazılım, insanlar tarafından farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Telefonlara uzaktan yüklenmesi mümkün olmadığı için insanlar genellikle çocuklarının ve sevdiklerinin güvenliği için bu tür yazılımlar kullanmaktadır.

Telefon Dinleme Yazılımı Nedir? Nasıl Çalışır?

Telefonlara yüklenen bu yazılım, telefonların kontrolünü tamamen ele geçirmektedir. Uzaktan bir panel aracılığıyla telefondan istenilen işlemlerin yapılmasını sağlayan telefon dinleme yazılımı, beklentilerin ötesinde sonuçlar vermektedir.

Bu yazılımlar telefonlarda istenilen işlemlerin yapılmasına olanak vermektedir. Bu işlemlerin herhangi bir sınırı yoktur. Telefon dinlemekten mesajları okumaya, sosyal medya hesaplarını kontrol etmekten web geçmişine bakmaya varıncaya kadar bir dizi işlem bu yazılım sayesinde yapılabilir. Telefon dinleme yazılımı tarafından sağlanan bu işlemler, bir kişiyi uzaktan anlık olarak izlemekten farksızdır. Öyle ki, istenilmesi halinde telefonda bulunan bütün şifreler dahi alınabilir bu yazılımla.

Bu yazılım sayesinde telefonların uzaktan kontrol edilebilir olması, ortam dinlemesi ve izlemesi yapılmasını da sağlamaktadır. Telefonlar kapalı olsa dahi mikrofonları sayesinde ortamdaki bütün konuşmalar duyulur ve istenmesi halinde kaydedilir. Aynı şekilde kameraların uzak kontrol edilerek açılması, etraftan görüntü alınmasını sağlamaktadır. Bu da telefonun açısına bağlı olarak bulunduğu ortamdan bazı görüntülerin aktarılmasını sağlar.

Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde söz konusu telefon dinleme yazılımı için casus benzetmesi yapılmaktadır. Bir casus gibi ilgili kişiyi bu yazılım sayesinde yorulmadan takip edebilirsiniz. Sevdiklerinizin güvenliklerini sağlama açısından bu yazılımlın çok önemli rol oynadığı söylenebilir.

Telefon Dinleme Yazılımı Nasıl Yüklenir?

Telefon dinlemek için kullanılan bu yazılımların özellikleri genel olarak bu şekildedir. Bu yazılımların yüklenmesi de son derece basittir. Fakat telefona birebir erişilmesi gerekmektedir. Uzaktan bu programın yüklenmesi imkansızdır ve bu yönde bilgi verenlerin dolandırıcı olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Yazılımın yüklenmesi sadece 3 dakika sürüyor fakat sadece Android cihazlara bu yazılım yüklenebilmektedir. IOS cihazlara uygun değildir. Yazılım yüklendikten sonra telefona format atılması durumunda yazılım silinmektedir. Kullanım esnasında bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor.