Telefon Takip Programı

Telefon Takip Programı
Telefon Takip Programı

Telefonların dinlenmesi ilk duyulduğunda son derece olumsuz bir durum gibi gelse de doğru bir şekilde kullanıldığında insanların güvenliklerini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Telefon takip programı sayesinde yapılan dinlemeler ve izlemeler, çocuklarını, eşlerini, babalarını ya da farklı bir yakınlarını merak eden insanların bu meraklarından kurtulmalarını sağlamaktadır. Bu tür amaçlar için kullanılması yasal olan telefon takibi, casus yazılım adı verilen bir program ile yapılmaktadır.

Telefon Takip Programı Nasıl Çalışır?

Telefonların dinlenmesini ve izlenmesini sağlayan takip programının çalışabilmesi için izlenecek telefona casus yazılımın yüklenmesi gerekmektedir. Bu yazılım, telefona direkt olarak yüklenebilmektedir. Uzaktan SMS ya da aramalarla yüklenmesi mümkün değildir. Casus yazılım yüklendikten sonra panel yardımı ile gerekli olan işlemler çok rahat bir şekilde uzaktan yapılabilmektedir.

İnsanların telefon takip programı ile izledikleri yakınları, bu durumdan hiçbir şekilde haberdar olmamaktadır. Söz konusu program arka planda çalışmakta ve telefon kullanıcıları bunu görememektedir. Bundan dolayı da habersiz bir şekilde takip yapılması mümkün olmaktadır.

Programın yüklenilmesi 3 dakika sürmektedir ve son derece basittir. Bununla ilgili bilgilendirici videoların bulunması, bu işlemi yapmanızı daha da kolaylaştıracaktır. Ayrıca yükleme işlemi yapıldıktan hemen sonra panel yardımıyla kontroller yapılabilir ve böylece sistemin çalışıp çalışmadığı tam olarak anlaşılabilir.

Telefon Takip Programı Özellikleri

Telefonların dinlenebilmesi için geliştirilen bu özel yazılım, adının hakkını fazlası ile vermektedir. Casus yazılım olarak bilinen bu program, yüklendikleri telefonların casus telefon olmasını sağlamaktadır. Sadece dinleme ve izleme değil, telefonla elde edilecek bütün bilgileri kullanıcılarına sunmaktadır.

Kullanıcılar, telefon takip programı ile telefon görüşmelerini dinleyebilir ve istemeleri halinde bunu kaydedebilir. Bu özellik sadece telefon hattı üzerinden yapılan sesli aramalar için geçerli olmayıp mobil uygulamaları da kapsamaktadır. Kısaca telefon mikronuna söylenen her şey dinlenebilir ve kaydedilebilir. Böylece mobil uygulamalar gözde kaçırılmaz.

Bu programın bir başka ilgi çekici özelliği ise konum bildirmesidir. Bunu son derece basit bir şekilde yapmaktadır. Bilindiği gibi akıllı telefonların tamamında GPS özelliği bulunmaktadır ve telefon takip programı, bu özelliği aktif hale getirerek takip edilen telefonun tam konumunu belirlemektedir.

Casus yazılım bunların haricinde ise uygulama bilgilerine ve mesajlara ulaşma, telefon ekranını canlı olarak izleme, girilen bütün şifreleri görme, telefon mikrofonu ile ortam dinlemesi, kamera ile de orta izlemesi yapabilme gibi yeteneklere sahiptir.

Telefon Takip Programı Güvenli Mi?

Telefonlara yüklenen takip programı, cihazların kontrollerini tamamen ele geçirmektedir ve bundan dolayı insanlar, söz konusu programların güvenilir olduğundan emin olmak istemektedir. Piyasada satılan her ürünün kalitelisi ve kötüsü olduğu gibi takip programının da aynı şekilde kalitelisi ve kötüsü vardır. Kaliteli olan yazılımlar, yani kurumsal firmalar tarafından satılan ve satış sonrasında da destek verilen yazılımlar güvenlidir. Diğerleri için ise aynı şeyi söylemek mümkün değildir.