Telefon Takip Yazılımları

Telefon Takip Yazılımları
Telefon Takip Yazılımları

Gelişen teknoloji tarafından sunulan yenilikler, insanların yaşam kalitesini biraz daha arttırmaktadır. Telefon takip yazılımları da bu şekilde insanların yaşam kalitesini arttırmaktadır. Özellikle güvenlik noktasındaki ihtiyaçları karşılama bakımından son derece etkilidir.

Takip yazılımları son derece basit bir mantıkla çalışmaktadır ve telefonlardaki özellikleri kullanarak elde edilen bilgileri, takip yapan kişiye göndermektedir. Bunun için bir panel kullanılmaktadır ve bunun kullanımı son derece basittir. Burada unutulmaması gereken basit bir detay vardır ve o da söz konusu yazılımların sadece Android sistemine sahip telefonlarda çalıştığıdır. Farklı bir sisteme sahip olan telefonlarda bu program çalışmamakta ve buna bağlı olarak dinleme yapamamaktadır.

Telefon Takip Yazılımları Herkes Tarafından Kullanılabilir Mi?

Bu sorunun cevabını verebilmek için telefon takip yazılımının hangi amaçlarla kullanılacağının bilinmesi gerekmektedir. Bu amaçlar bilinirse, kimlerin kullanacağı da ortaya çıkacaktır. Telefon takip yazılımları şu amaçlarla kullanılmaktadır:

  • Çocukların takibinin yapılması
  • Eş ya da sevgilinin izlenmesi
  • Çalışanların kontrol edilmesi
  • Kayıp olma ihtimali olan yaşlıların takip edilmesi

Yazılımların kullanım amaçlarından bazıları bu şekildedir. Dolayısıyla da telefon takip programları herkes tarafından kullanılabilir. Burada çok ince bir çizgi vardır ve o da farklı amaçlar için yani kötü niyetli amaçlar için kullanılmamasıdır. Bu işlem illegal olacak ve sonucunda adli makamlarla karşılaşılması söz konusudur. Unutulmamalıdır ki, bu programların nasıl kullanıldığı tamamen kullanıcıların sorumluluğundadır.

Telefon Takip Yazılımları Fark Edilir Mi?

Takip programlarının kurulumu son derece basittir fakat bunların telefon sahibinden gizli bir şekilde kurulması gerekmektedir. Aksi durumda telefon sahibi telefonuna format atarak kurulan casus yazılımı devre dışı bırakabilir. Telefon takip yazılımları, yaklaşık 3 dakikada kurulmaktadır ve kurulumun nasıl yapılacağı ile ilgili bir takım videolar bulunmaktadır. Bu videolara bakılarak kurulum yapılabilir.

Kurulum yapıldıktan sonra yazılım kendisini tamamen gizlemektedir. Yani yükleyen kişi haricinde birisinin bu yazılımı tesadüfen fark etme şansı yoktur. Özellikle böyle bir yazılımın uzmanlar tarafından aranması durumunda fark edilir. Dolayısıyla da normal insanların anlaması imkansızdır. Bu sayede telefon dinleme ve izleme işlemi gizli bir şekilde yapılabilir.