Telefon Takip

Telefon Takip
Telefon Takip

Değişen dünya düzeni ile birlikte insanların önemli bir kısmında güvenlik endişeleri oluşmaya başladı. Bu güvenlik endişelerini tamamen giderebilmek için farklı yöntemler olsa da telefon takip sistemlerinin kullanılması çok daha etkilidir. Böylece çocuğunuzun dışarıda nerelere gittiğini, kimlerle görüştüğünü öğrenebilirsiniz. Benzer bilgileri sevgiliniz, eşiniz, çalışanlarınız, anneniz ve diğer yakınlarınız için de bu sistemler sayesinde alabilirsiniz. Böylece güvenlik noktasındaki endişeleriniz ciddi bir şekilde aşağılara düşecektir.

Teknolojinin insanlara sağlamış olduğu önemli avantajlardan birisi telefonları takip edebilme imkanıdır. Telefonlar bir takım yazılımlar sayesinde anlık olarak takip edilmektedir. Ayrıca takibin dışında telefonların kontrolünün tamamen ele geçirilmesi de mümkündür. Tüm bunlar sayesinde sevdiklerinizi uzaktan koruyabilirsiniz.

Telefon Takip Programları Nedir? Nasıl Çalışır?

Telefonların uzaktan kontrol edilmesini sağlayan yazılımlara telefon takip programı adı verilmektedir. Bu programlar telefonlara yaklaşık 3 dakikalık bir süre içerisinde kurulmaktadır ve bu süre sonunda kesinlikle telefonda olduğu fark edilmemektedir. Bildirim sesi ya da ışığına neden olmayan program, arka planda gizlice çalışır.

Takip programı, arka planda gizlice çalıştığından dolayı takip ettiğiniz sevdiklerinizin bundan haberi olmayacaktır. Bu da onların kalplerinin kırılmasını engelleyecek ve size karşı bir tavır geliştirmelerinin önüne geçecektir.

Takip programlarının çalışabilmesi için dinleme ve takip yapılacak olan telefona casus programın kurulması ve kurulumun ardından telefonlara format atılmaması gerekiyor. Format atılınca yazılım siliniyor ve takip yapılamaz hale geliyor. Telefon takip için bu hususun akılda tutulması çok önemlidir.

Telefon Takip Programları Neler Yapabilir?

Casus yazılımların telefona yüklenmesinin hemen ardından takip süreci başlamaktadır. Telefon takip programları, sadece telefonların izlenmesini ve dinlenmesini sağlamaz. Sağladıkları faydalar son derece fazladır ve bu işlevleri ilk defa öğrenen kişiler ciddi bir şaşkınlık yaşamaktadır.

Bu programlar hedef telefona yüklendikten sonra telefonu adeta elindeymiş gibi kontrol etmenizi sağlar. Bundan dolayı da telefon ile hemen her işlemi rahatlıkla uzakta yapabilirsiniz. Yapılabilen işlemlerden bazıları şu şekildedir:

  • Sesli ve SMS ile yapılan görüşmeleri izleme ve istenilmesi halinde kaydetme
  • Telefonun GPS özelliğini kullanarak konum bilgisini anlık olarak izleme
  • Telefonda yer alan bütün uygulamalara ulaşma ve içerisine girme
  • Whatsapp, Skype ve Viber gibi mesajlaşma uygulamalarına erişme
  • Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarını giriş yapma
  • Canlı olarak telefon ekranını izleme
  • Telefondaki bütün web geçmişini kontrol etme
  • Galerideki resim ve videolara erişim sağlama
  • Telefonun mikrofonunu aktif konuma getirerek ortam dinlemesi yapma
  • Telefonun kamerasından ortamı izleme

Yukarıda yer alan maddeler, telefon takip işlemi ile mümkün olan durumlardır. Dolayısıyla da yapılacak olan takibin oldukça kapsamlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Casus yazılım ile birlikte telefonlar tam bir casus rolüne soyunmakta ve istenilen bütün bilgileri yollamaktadır. Bu imkanlar, sevdiklerinizin güven içerisinde olması adına son derece önemlidir. Özellikle çocukların yanlış ortamlara ve yanlış kişilerle arkadaşlık kurması da bu şekilde önlenebilir.

Telefon Takip Programı Kullanmak Yasal Mı?

Telefon takibi yapacak olan insanların aklındaki en önemli sorulardan bir tanesi budur. Yapılan işlemin yasal olup olmadığı merak edilmektedir. Söz konusu sorunun cevabı aslında tamamen kullanıcılara bağlıdır. Bu programlar, sevdiklerinizi fark ettirmeden kontrol etmeniz ve onların güvende olduğundan emin olmanız için geliştirildi. Telefon takip sistemleri bu şekilde kullanılırsa tamamen yasaldır. Çünkü sevdiklerinizi korumak ve onları uzaktan fark ettirmeden izlemek sizin en doğal hakkınızdır.

Bahsedilen programların farklı amaçlar için kullanılması ve niyetin de tamamen kötü olması durumunda yapılan işlemin yasal olduğu söylenemez. Programlar bu tür amaçlar için kullanılmamalıdır.

https://www.spykontrol.com