Whatsapp Takip Programları

Whatsapp Takip Programları
Whatsapp Takip Programları

İnsanların iletişim amacıyla kullandıkları mobil uygulamaların başında gelen Whatsapp, sağlamış olduğu kolaylıklarla kullanıcı kitlesini her geçen gün biraz daha büyütmektedir. Whatsapp takip programları ise bu uygulama üzerinden yapılan görüşmeleri takip etmek amacıyla geliştirildi. Farklı bir sistemle çalışan bu programlar, Whatsapp tarafından engellenememektedir.

Casus yazılım adı da verilen programların uygulamanın olduğu telefona yüklenmesi gerekiyor. Bu aşamada bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Eğer bu takip gizli bir şekilde yapılacak, yazılımların telefonun sahibinden habersiz bir şekilde yüklenmesi gerekiyor. Yazılımların sadece 3 dakika içinde kurulması, bunu son derece basit hale getirmektedir. Ayrıca söz konusu takip programları sadece Android sistemlere sahip telefonlara kurulabilmektedir. IOS sistemlere sahip olan ıPhone marka telefonlara bu yazılımlar yüklenememektedir.

Whatsapp Takip Programları Güvenli Mi?

Whatsapp görüşmelerini takip etmek için geliştirilen Whatsapp takip programları, telefonlara direkt olarak kurulmak zorundadır. Yani erişim sağlanan, ulaşılan bir telefona kurulabilir. Bunun haricinde SMS ya da arama ile programların kurulması diye bir şey yoktur. Bu yazılımların güvenilir olup olmadığı çok basit bir şekilde anlaşılabilir. Eğer yazılımların satın alındığı yer kurumsal bir firma ve uygulama hakkında doğru bilgiler veriyor ise genel itibari ile yazılımların güvenli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat yazılımların sahip olmadığı özelliklerden bahsedilerek satılmaya çalışılıyorsa bu tip yerlerin genel olarak güvensiz oldukları bilinmektedir. Bundan dolayı yapılacak seçimlerde takip yazılımı almak için kurumsal firmalar seçilmelidir.

Whatsapp Takip Programları Kurulumdan Sonra Fark Edilir Mi?

Bu programların en önemli özelliklerinden birisi gizliliktir. Yani Whatsapp takip programları, dışarıdan fark edilmemeleriyle ünlüdür. Herhangi bir telefona sadece 3 dakika içinde kurulduktan sonra bu yazılımlar tamamen arka plana çekilir ve orada çalışmaya başlar. Dışarıdan bu programların çalıştığı kesinlikle fark edilmez. Casus yazılım için bu husus son derece önemlidir.

Yazılımlar arka planda çalışırken Whatsapp ile ilgili bütün bilgileri panel yardımıyla ilgili kişiye aktarmaktadır. Sesli ve görüntülü görüşmeler otomatik olarak kaydedilirken diğer bilgilere istenilmesi halinde kısa sürede erişim sağlanır. Böylece yapılan takibin sonuçları alınmış olur.