Whatsapp Takip Yazılımı

Whatsapp Takip Yazılımı
Whatsapp Takip Yazılımı

Akıllı telefon denilince ilk akla gelen uygulamalardan birisi olan Whatsapp, insanlar tarafından yazılı, sesli ve görüntülü iletişim amacıyla kullanılmaktadır. Whatsapp takip yazılımı sayesinde bu iletişim türlerinin tamamı çok yakından izlenebilmektedir. İnsanlar internetin yaygınlaşmasıyla birlikte iletişim için internet üzerinden bu işlemi yapan uygulamaları kullanmayı tercih etmeye başladılar. Whatsapp ilk çıktığından internet üzerinden ücretsiz mesajlaşma imkanı vermişti ki o dönem SMS’ler ücretliydi. Bundan dolayı da insanlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Telefon dinlenmeleri, insanların güvenlik endişesi duymasına neden olunca Whatsapp bir takım yenilikler yaptı ve bütün işlemleri kriptografi ile şifreledi. Böylece dışarıdan yapılacak olan dinleme ve izlemeleri tamamen engelledi. Fakat içeriden yapılacak olan işlemleri engellemesi söz konusu değildir.

Whatsapp Takip Yazılımı Nasıl Çalışır?

Akıllı telefonlara yüklenen Whatsapp takip yazılımı sayesinde, bu uygulama uzaktan izlenebilmektedir. Bunun için söz konusu yazılımın izlenmesi istenilen telefona gizli bir şekilde yüklenmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise takip yazılımı devreye girmekte ve panel yardımı ile bütün izlemeler yapılmaya başlanmaktadır.

Telefon takip yazılımı, telefonların kontrolünü tamamen ele geçirmektedir ve bu işlemi içerden yapmaktadır. Dolayısıyla da dışarıdan gelecek saldırılara karşı son derece güçlü olan Whatsapp, bu yazılım karşısında tamamen savunmasız kalmaktadır. Bu yazılım sayesinde tamamen kontrol edilen telefonların her bölümüne ulaşıldığı gibi Whatsapp uygulamasına da ulaşılmaktadır. Yazılımın çalışma prensibi genel olarak bu şekildedir.

Whatsapp Takip Yazılımı ile Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

Whatsapp, daha önceki dönemlerde sadece mesajlaşmak amacıyla kullanılsa da yapılan yenilikler sonrasında sesli, görüntülü konuşmaya da imkan vermektedir. Whatsapp takip yazılımı, uygulamanın her bölümünü etkin olarak takip etme yeteneğine sahiptir. Elde edilecek olan bilgilerden bazıları şu şekildedir:

  • Sesli görüşmeleri anlık olarak dinleme ve kaydetme
  • Görüntülü konuşmaları izleme ve kaydetme
  • Mesajları takip etme
  • Rehbere ulaşma

Yukarıda bahsedilen işlemler, Whatsapp ile ilgili bütün işlemler anlamına gelmektedir. Bu yazılımlar sayesinde çocukların, eşlerin, sevgililerin ya da diğer yakınların Whatsapp görüşmeleri kontrol edilebilir. Böylece olası güvenlik sorunları da etkin bir şekilde engellenmiş olacaktır.